1
Beste keuzeLivn Liland 8
Prestaties9,4
Prijs-kwaliteit8,8
Betrouwbaarheid8,9
Vermogen: 8 kWRuimte: tot 200 m³Rendement: 92,7%Pelletreservoir: ca. 15 kgBediening: Display + afstandsbediening
De Livn Liland 8 is de pelletkachel die op papier en in de praktijk het beste in balans is. Met een nominaal vermogen van 8 kW en een rendement van 92,7% haal je bijna alle energie uit de pellets, wat je direct terugziet in een lager verbruik per seizoen. De kachel is geschikt voor ruimtes tot 200 kubieke meter. Dat is een gemiddelde woonkamer met open keuken in een rijtjeshuis of twee-onder-een-kap.
Wat de Liland extra interessant maakt is de gratis ingebruikstelling. Een monteur controleert de aansluiting op het rookkanaal en stelt de verbranding af, zodat je niet zelf hoeft te puzzelen met instellingen. Livn is een Nederlands merk, dus onderdelen zoals een nieuwe ontstekingsbougie zijn snel leverbaar. Gebruikers noemen het vlambeeld rustig en de bediening eenvoudig via het display of de afstandsbediening. Wil je de kachel via je telefoon aanzetten, dan heb je wel de losse wifi-module nodig.
Pluspunten
- Rendement van 92,7%, het hoogste in deze lijst
- Gratis ingebruikstelling door een monteur
- Nederlands merk met eigen service en onderdelen
- Geschikt voor ruimtes tot 200 m³
Minpunten
- Wifi-module kost extra
- Ventilator is hoorbaar op de hoogste stand
Ideaal voor: Huishoudens die een woonkamer van gemiddelde grootte zuinig en zonder gedoe met pellets willen verwarmen.
2
Beste prijs-kwaliteitKalor Kim 8 kW
Prestaties9,1
Prijs-kwaliteit9,2
Betrouwbaarheid8,6
Vermogen: 8 kWRuimte: tot 190 m³Rendement: ca. 90%Pelletreservoir: ca. 15 kgBediening: Display + afstandsbediening
De Kalor Kim 8 kW levert in grote lijnen hetzelfde als de duurdere kachels in deze lijst, maar voor een stuk minder geld. Het vermogen van 8 kW is genoeg voor een woonkamer tot ongeveer 190 kubieke meter en het rendement ligt rond de 90%. Dat is iets lager dan bij de Livn Liland, maar het verschil merk je in de praktijk pas na een paar jaar aan je pelletrekening.
Kalor is een Italiaans merk en Italië is het land met de meeste ervaring in pelletkachels. Dat zie je terug in de degelijke stalen behuizing en de gietijzeren branderpot. Via het display stel je een weekprogramma in, zodat de kamer al warm is als je thuiskomt. Kopers zijn tevreden over het vlambeeld en de stille werking op de lage standen. Houd er rekening mee dat je zelf een installateur moet regelen voor de aansluiting op het rookkanaal.
Pluspunten
- Ruim 400 euro goedkoper dan de Liland bij vergelijkbaar vermogen
- Italiaanse bouw met stalen behuizing
- Weekprogramma om automatisch aan en uit te gaan
Minpunten
- Geen gratis installatie
- Wifi niet standaard aanwezig
- Display is wat eenvoudig
Ideaal voor: Wie een volwaardige 8 kW-kachel zoekt zonder de hoofdprijs te betalen.
3
Beste premiumKalor Futura 7 kW
Prestaties9,0
Prijs-kwaliteit8,3
Betrouwbaarheid8,5
Vermogen: 7 kWRuimte: tot 175 m³Rendement: ca. 91%Pelletreservoir: ca. 14 kgBediening: Display + afstandsbediening
De Kalor Futura is de kachel voor wie design minstens zo belangrijk vindt als vermogen. De afgeronde vorm en het grote glazen venster maken het vuur tot middelpunt van de kamer, waar veel goedkopere kachels er vooral als een strakke metalen kast uitzien. Met 7 kW verwarm je een ruimte tot ongeveer 175 kubieke meter. Dat is ruim voldoende voor een woonkamer in een gemiddeld huis met goede isolatie.
Technisch is de Futura vergelijkbaar met de andere Kalor-modellen: een gietijzeren branderpot, een weekprogramma en een afstandsbediening. Het rendement ligt rond de 91%. Je betaalt dus vooral extra voor de afwerking en de uitstraling. Gebruikers noemen de kachel stil op de lagere standen en waarderen dat de ventilator minder opvalt dan bij goedkopere modellen. Ben je vooral op zoek naar zoveel mogelijk warmte per euro, dan is de Kalor Kim de slimmere keuze.
Pluspunten
- Opvallend design dat als meubelstuk werkt
- Groot glazen deurvenster voor een mooi vlambeeld
- Stille werking op lage standen
Minpunten
- Duurste kachel in deze vergelijking
- Iets minder vermogen dan de 8 kW-modellen
Ideaal voor: Wie een pelletkachel zoekt die er net zo goed uitziet als hij verwarmt.
4
Livn Hamar 8
Prestaties8,6
Prijs-kwaliteit8,6
Betrouwbaarheid8,4
Vermogen: 8 kWRuimte: tot 215 m³Rendement: 90,3%Pelletreservoir: ca. 22 kgBediening: Display + afstandsbediening
De Livn Hamar 8 is de broer van de Liland 8, met als belangrijkste verschil een extra grote pelletbak. Waar je bij de meeste kachels elke dag of om de dag een zak pellets moet bijvullen, kun je met de Hamar langer vooruit. Dat is vooral prettig als de kachel je hoofdverwarming is en de hele dag op een lage stand brandt. Het vermogen van 8 kW is genoeg voor ruimtes tot 215 kubieke meter.
Het rendement van 90,3% is net iets lager dan bij de Liland, maar nog altijd prima. Ook bij de Hamar zit de gratis ingebruikstelling inbegrepen, zodat een monteur de kachel afstelt op jouw rookkanaal. De bediening loopt via een display op de kachel en een afstandsbediening. Kopers waarderen het rustige vlambeeld en de solide afwerking. Let wel op de afmetingen: door de grotere pelletbak heeft de Hamar meer ruimte nodig dan de compacte modellen.
Pluspunten
- Extra grote pelletbak voor meerdere dagen stoken
- Verwarmt ruimtes tot 215 m³
- Gratis ingebruikstelling bij Livn
Minpunten
- Hoger geprijsd dan de Liland
- Neemt meer vloerruimte in
Ideaal voor: Wie veel stookt en zo min mogelijk pellets wil bijvullen.
5
Artel Julia Next
Prestaties8,5
Prijs-kwaliteit8,8
Betrouwbaarheid8,3
Vermogen: ca. 7 kWRuimte: tot 170 m³Rendement: ca. 90%Pelletreservoir: ca. 14 kgBediening: Display + afstandsbediening
De Artel Julia Next is een Italiaanse pelletkachel die zich richt op een punt waar veel kachels op afvallen: geluid. Pelletkachels gebruiken een ventilator om de warme lucht de kamer in te blazen en een tweede ventilator voor de rookafvoer. Bij goedkope modellen hoor je dat goed. De Julia Next is zo ontworpen dat hij op de lage standen nauwelijks opvalt, wat hem geschikt maakt voor een woonkamer waar je ook tv kijkt of leest.
De kachel werkt met een gesloten verbranding, zodat hij geen lucht uit je kamer haalt. Dat is belangrijk in een goed geïsoleerd huis met mechanische ventilatie. Met een vermogen van ongeveer 7 kW verwarm je een ruimte tot circa 170 kubieke meter. Het aantal reviews in Nederland is nog beperkt en een enkele koper was minder te spreken over de levering. Over de kachel zelf zijn de reacties positief.
Pluspunten
- Gericht op stille werking
- Luchtdichte verbranding, geschikt voor goed geïsoleerde huizen
- Strak Italiaans ontwerp
Minpunten
- Weinig reviews in Nederland
- Geen wifi standaard
Ideaal voor: Wie een pelletkachel zoekt die nauwelijks geluid maakt.
6
THUNDER Karmen 9 kW
Prestaties8,4
Prijs-kwaliteit8,9
Betrouwbaarheid8,2
Vermogen: 9 kWRuimte: tot 180 m²Rendement: ca. 89%Pelletreservoir: 20 kgBediening: Display + wifi-app
De THUNDER Karmen is een Pools model dat opvalt door de hoeveelheid uitrusting voor de prijs. Voor nog geen 1.200 euro krijg je 9 kW vermogen, een pelletreservoir van 20 kilo en standaard wifi. Bij de meeste andere merken betaal je voor die wifi-module los zo'n 150 tot 200 euro. Via de app zet je de kachel aan voordat je thuiskomt en pas je de temperatuur aan vanaf de bank.
Het reservoir van 20 kilo betekent dat je op een gemiddelde stand ruim een dag kunt stoken zonder bij te vullen. Het rendement ligt rond de 89%. Dat is wat lager dan bij de duurdere Livn- en Kalor-kachels. Kopers zijn positief over de prijs en de app, maar noemen de ventilator op de hoogste stand duidelijk hoorbaar. Het merk heeft in Nederland nog geen groot servicenetwerk, dus vraag vooraf na hoe onderdelen geleverd worden.
Pluspunten
- Wifi standaard aanwezig, bedienen via app
- Ruim pelletreservoir van 20 kg
- Veel vermogen per euro
Minpunten
- Minder bekend merk in Nederland
- Ventilator hoorbaar op hoge stand
- Handleiding is beknopt
Ideaal voor: Wie veel vermogen en app-bediening wil voor een budgetprijs.
7
Livn Skomo 6
Prestaties8,3
Prijs-kwaliteit9,1
Betrouwbaarheid8,1
Vermogen: 6 kWRuimte: tot 150 m³Rendement: 88%Pelletreservoir: ca. 12 kgBediening: Display + afstandsbediening
Niet elke ruimte heeft 8 kW nodig. Voor een appartement, een tuinkamer of een kleinere woonkamer is de Livn Skomo 6 een logische keuze. Met 6 kW verwarm je ruimtes tot ongeveer 150 kubieke meter en een te grote kachel zou in zo'n kamer vooral op de laagste stand aan en uit gaan. Dat is slecht voor het rendement en voor de levensduur van de ontsteking.
De Skomo heeft een hermetisch gesloten tank, waardoor er geen rook of geur via de pelletbak kan ontsnappen. Het rendement van 88% levert energieklasse A+ op. Door het compacte formaat past de kachel ook in een hoek of op een kleinere schouw. Gebruikers waarderen dat de kachel snel warm is en weinig ruimte inneemt. Het kleinere pelletreservoir betekent wel dat je vaker moet bijvullen dan bij de Hamar of de THUNDER Karmen.
Pluspunten
- Compact formaat voor kleinere kamers
- Hermetisch gesloten tank
- Energieklasse A+
Minpunten
- Te weinig vermogen voor grote ruimtes
- Kleiner reservoir, vaker bijvullen
Ideaal voor: Kleinere woonkamers, appartementen of een tuinkamer.
8
Fair BIO 80
Prestaties8,2
Prijs-kwaliteit8,1
Betrouwbaarheid8,0
Vermogen: 8 kWRuimte: tot 220 m³Rendement: ca. 90%Pelletreservoir: ca. 15 kgBediening: Display + afstandsbediening
De Fair BIO 80 is een rechttoe rechtaan pelletkachel van 8 kW met frontventilatie. De warme lucht wordt aan de voorkant de kamer in geblazen, wat zorgt voor een snelle opwarming van de ruimte. Volgens de fabrikant verwarm je ruimtes tot ongeveer 220 kubieke meter, al ligt dat in de praktijk sterk aan de isolatie van je huis. Via het display programmeer je per dag wanneer de kachel aan en uit moet.
Een pluspunt van Fair is de keuze in kleuren: naast zwart is de BIO 80 te koop in wit en bordeaux. Dat maakt hem interessant voor wie de kachel bij het interieur wil laten passen. Inhoudelijk biedt hij vergelijkbare prestaties als de Kalor Kim, maar voor ongeveer 240 euro meer. Het merk heeft in Nederland nog weinig reviews, dus de lange termijn is minder goed te beoordelen dan bij Livn of Kalor.
Pluspunten
- Ruim vermogen voor middelgrote woonkamers
- Weekprogramma en afstandsbediening
- Verkrijgbaar in meerdere kleuren
Minpunten
- Merk heeft weinig reviews in Nederland
- Prijs ligt hoger dan de Kalor Kim
Ideaal voor: Wie een 8 kW-kachel in een andere kleur dan zwart zoekt.
9
Kalor Smart 6 kW
Prestaties8,1
Prijs-kwaliteit8,8
Betrouwbaarheid7,9
Vermogen: 6 kWRuimte: tot 150 m³Rendement: ca. 89%Pelletreservoir: ca. 12 kgBediening: Display + afstandsbediening
De Kalor Smart is de instapper van het Italiaanse merk en een alternatief voor de Livn Skomo 6. Met 6 kW is hij bedoeld voor ruimtes tot ongeveer 150 kubieke meter, zoals een kleinere woonkamer of een verbouwde zolder met rookkanaal. Het rendement ligt rond de 89%, vergelijkbaar met andere kachels in deze klasse.
Het ontwerp is eenvoudig maar netjes en je kiest uit zwart, wit of bordeaux. De bediening loopt via een display bovenop en een afstandsbediening, inclusief een weekprogramma. Kopers waarderen de prijs en het feit dat ze een merk met een lange staat van dienst krijgen. Minder positief is het kleine pelletreservoir: op een hogere stand moet je dagelijks een zak bijvullen. Ook is er geen gratis ingebruikstelling zoals bij Livn, dus reken op extra kosten voor een installateur als je die niet zelf hebt.
Pluspunten
- Scherpe prijs voor een Italiaans merk
- Leverbaar in zwart, wit en bordeaux
- Compact en licht te plaatsen
Minpunten
- Beperkt vermogen
- Reservoir vraagt vaak bijvullen
Ideaal voor: Kleinere ruimtes waar je een merkkachel wilt voor weinig geld.
10
THUNDER Aria 11 kW
Prestaties8,0
Prijs-kwaliteit8,1
Betrouwbaarheid7,8
Vermogen: 11 kWRuimte: tot 220 m²Rendement: ca. 89%Pelletreservoir: 19 kgBediening: Display + wifi-app
De THUNDER Aria is met 11 kW de krachtigste kachel in deze vergelijking. Dat klinkt aantrekkelijk, maar meer vermogen is niet altijd beter. In een gemiddelde woonkamer draait zo'n kachel vooral op de laagste stand, wat het rendement niet ten goede komt. De Aria is daarom vooral interessant voor grote open ruimtes, oudere woningen met minder isolatie of een woonboerderij.
Net als de Karmen heeft de Aria standaard wifi, zodat je hem via een app bedient. Het pelletreservoir van 19 kilo is ruim en de prijs van rond de 1.570 euro is laag voor dit vermogen. Kopers zijn tevreden over de hoeveelheid warmte en de app, maar wijzen op het beperkte servicenetwerk in Nederland. Twijfel je tussen 8 en 11 kW, laat dan een installateur de warmtevraag van je ruimte berekenen. Dat voorkomt een kachel die te groot is.
Pluspunten
- Meeste vermogen in deze lijst
- Wifi en app standaard
- Groot reservoir van 19 kg
Minpunten
- Te veel vermogen voor een gemiddelde woonkamer
- Minder bekend merk met beperkte service
Ideaal voor: Grote, open woonruimtes of slecht geïsoleerde huizen die veel warmte vragen.
EindoordeelOnze conclusie
De Livn Liland 8 is de beste pelletkachel van 2026: een rendement van 92,7%, genoeg vermogen voor de meeste woonkamers en een gratis ingebruikstelling door een monteur. Wil je zo veel mogelijk kachel voor je geld, kies dan de Kalor Kim 8 kW. Zoek je een kachel die ook als designobject werkt, dan is de Kalor Futura de beste premium keuze. Voor kleine ruimtes is de Livn Skomo 6 het verstandigste alternatief.
Bekijk bij bol →
Koopgids: zo kies je de juiste pelletkachel
Hoeveel vermogen heb je nodig?
Reken als vuistregel op ongeveer 1 kW per 25 kubieke meter in een redelijk geïsoleerd huis. Een woonkamer van 40 vierkante meter met een plafond van 2,6 meter is ruim 100 kubieke meter, dus 5 tot 6 kW is genoeg. Kies niet te groot: een kachel die steeds op de laagste stand draait, verbrandt minder schoon en vervuilt sneller. Twijfel je, laat een installateur dan de warmtevraag berekenen.
Rendement en verbruik
Het rendement zegt hoeveel van de energie in de pellets als warmte in je kamer terechtkomt. Moderne kachels halen 88 tot 93%. Een kachel van 8 kW verbruikt op vol vermogen ongeveer 1,8 kilo pellets per uur. Op een gemiddelde stand reken je op 10 tot 15 kilo per dag. Bij een pelletprijs van zo'n 7 tot 9 euro per zak van 15 kilo kost een stookseizoen al snel 600 tot 1.200 euro.
Rookkanaal en installatie
Een pelletkachel heeft een rookafvoer nodig, meestal een dubbelwandige pijp van 80 millimeter. Die kan door een bestaand rookkanaal of door de gevel naar buiten. Laat de aansluiting altijd door een erkende installateur doen en vraag om een opleverrapport, want dat vraagt je verzekeraar bij schade. Een kachel moet ook een stopcontact in de buurt hebben, want de ventilatoren en ontsteking werken op stroom.
Gesloten verbranding in een goed geïsoleerd huis
Heb je een nieuwbouwhuis of mechanische ventilatie, kies dan een luchtdichte kachel die de verbrandingslucht van buiten haalt. Een open model trekt lucht uit je kamer, wat in een luchtdicht huis voor onderdruk en slechte trek kan zorgen.
Bediening: display, afstandsbediening of app
Vrijwel elke pelletkachel heeft een weekprogramma. Met wifi zet je de kachel ook onderweg aan en lees je foutmeldingen af op je telefoon. Bij sommige merken zit wifi standaard in de prijs, bij andere betaal je 150 tot 200 euro voor een losse module.
Onderhoud
Maak de branderpot dagelijks of om de dag leeg en zuig de asla wekelijks uit met een asstofzuiger. Laat de kachel en het rookkanaal minimaal één keer per jaar onderhouden en vegen. Gebruik alleen gecertificeerde pellets met het ENplus A1-keurmerk, want slechte pellets geven meer as en vervuilen de kachel sneller.
Veelgestelde vragen
Wat is de beste pelletkachel van 2026?
Op basis van onze vergelijking is de Livn Liland 8 de beste pelletkachel van 2026, dankzij een rendement van 92,7%, 8 kW vermogen en gratis ingebruikstelling. Voor de beste prijs-kwaliteit kies je de Kalor Kim 8 kW.
Is een pelletkachel goedkoper dan gas?
Dat hangt af van de gas- en pelletprijs. Met pellets rond de 50 cent per kilo betaal je per kWh warmte vaak iets minder dan met gas. Het voordeel is het grootst als je de kachel gebruikt om de rest van het huis minder te verwarmen.
Mag ik zelf een pelletkachel installeren?
Technisch kan het, maar het is verstandig om de rookafvoer door een erkende installateur te laten plaatsen. Veel verzekeraars keren bij brand of schade alleen uit als de kachel aantoonbaar volgens de regels is aangesloten.
Maakt een pelletkachel geluid?
Ja, een pelletkachel heeft een ventilator voor de warme lucht en een voor de rookafvoer. Op de lage standen is dat zacht gezoem. Op de hoogste stand hoor je hem duidelijk. Modellen zoals de Artel Julia Next zijn gericht op een stillere werking.
Hoeveel pellets verbruikt een pelletkachel per dag?
Een kachel van 8 kW verbruikt op een gemiddelde stand ongeveer 10 tot 15 kilo pellets per dag. Op de hoogste stand kan dat oplopen tot bijna 2 kilo per uur.
Heb ik een vergunning nodig voor een pelletkachel?
Voor het plaatsen van een pelletkachel heb je meestal geen vergunning nodig. Een rookafvoer door de gevel of het dak kan wel onder regels van je gemeente of VvE vallen. Vraag dat vooraf na.